Profesyonel Cilt Bakım Ürünlerinin Lider Markası Caudalie

CaudalieCilt bakımında cilt tipine uygun ürün seçimi yaparken cilt yaşı özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Caudalie cilt bakımı ürünleri her yaşa hitap eden geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Eğer 20’li yaşlardaysanız cilt temizliğine öncelikle önem vermelisiniz. Sabunsuz cilt temizleyicilerini seçmelisiniz. Caudalie cilt temizleme ürünleri arasında yaşınıza uygun ürünü bulabilirsiniz. Yüz yıkandıktan sonra tonik uygulayınız. Kullanacağınız tonik kesinlikle alkol içermemeli. Tonik kullanımı sayesinde cilt gözenekleri sıkılaşır ve cildin nem dengesi korunur. Caudalie cilt temizleme ürünleri cildin Ph dengesini düzenler. Cilt temizliğinden sonra cildi nemlendirmek gerekir. Bunun için cilt yapısına uygun nemlendirici kullanılmalıdır. Özellikle 25 yaştan sonra göz çevresi cildinde ince çizgiler oluşur. Bu çizgilerin daha da artmaması ve belirginleşmemesi için artık göz çevresi nemlendirici kullanılmalıdır. Bunun için Caudalie canlandırıcı göz kremi kullanabilirsiniz.

20 yaş itibariyle yapılan bakıma temel bakım denir. 30’lu yaşlardaki bakımın temelini oluştururken bu yaşlarda yapılan bakım çok daha detaylıdır. Çünkü artık yavaş yavaş yaşlanma belirtileri kendini göstermeye başlar. Özellikle bu yaşlarda göz çevresi kremi kullanırken yağsız olanları tercih etmelisiniz. Caudalie ürünleri göz çevresi bakım ürünleri tam da bu özellikleri taşımaktadır. 40’lı yaşlarda artık ciltte gözle görünür oluşumlar başlar. Öncelikle bu yaşlarda temizleme sütü kullanılmalı, cilt temizliğine her zamankinden fazla önem gösterilmelidir.

Cildin nefes alması sağlanmalıdır. Bunun için Caudalie yüz temizleme losyonlarını kullanabilirsiniz. Temizleme sütü kullanırken nemli pamuk yardımıyla cilt içten dışarıya doğru temizlenmelidir. Öncelik alın, sonra yanaklar ve en son çene temizlenmelidir. Losyondan sonra ise cilt uygun bir tonikle canlandırılması sağlanır. Bu yaşlarda cildin nem dengesi korunmalıdır. Aksi halde oluşan kırışıklar derinleşirken yeni kırışıklıklar da meydana gelir. Su tutma özelliği taşıyan cilt nemlendirici kullanılmalı bunun için en ideali Caudalie cilt nemlendiricileridir. 40’lı yaşlardan itibaren boyun bölgenizi de ihmal etmemelisiniz. Yüze uygulanan nemlendiriciler aynı şekilde boyun bölgesine de uygulanmalıdır. Uygulama esnasında boyun bölgesine aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle nemlendirici sürülürken yüz bölgesine ise yukarıya doğru nazik hareketlerle nemlendirici tatbik edilmelidir. 40’lı yaşlardan sonra gıdı oluşumunu engellemek için mutlaka bu bölgenin gergin tutulması gerekmektedir. Banyo ya da duştan sonra mutlaka Caudalie vücut bakım ürünleri kullanarak tüm vücudun nemlenmesi sağlanmalıdır. Haftada iki defa Caudalie ölü hücre arındırıcı ürünlerin kullanılması çok faydalıdır. Aynı zamanda bacak içi ve kollarda sarkmaları engellemek için hafif yürüyüş ve egzersiz yapılmalıdır. Caudalie sıkılaştırıcı vücut bakım ürünleri sarkıkların önüne geçme anlamında oldukça başarılıdır. Göğüslerde yaşın ilerlemesiyle birlikte deformasyon ve emzirmeden sonra sarkmaların oluşması oldukça doğaldır. Fakat hiçbir bayan bu görüntüye sahip göğüsler istemez. Duşta ya da banyoda göğüs bölgesine soğuk suyla şoklama yaptıktan sonra Caudalie göğüs bakımı kremi ile göğüs bölgesinde nemlendirme ve sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Alkol, çay, kahve ve sigara gençliğin düşmanıdır. Tüm bunların yanı sıra yüksek düzeyde stresli bir ortamda yaşamak ya da çalışmak cildin  bozulmasına neden olurken cildin en büyük düşmanı strestir. Cilt dış etkenlere karşı en çabuk tepki veren organımızdır.

Kuru bir cilde sahip olan kişiler için tonik kullanmaya ihtiyaç duyulmayabilir. Bunun yanı sıra  çok kısa süre buhar uygulaması yapılabilir. Caudalie ürünleri kuru ciltlerin nemlenmesinde oldukça başarılı ürünler geliştirmiştir. Cilt çok yağlı ise tonik kullanılmalı, gözenekler belirginleşiyorsa caudalie ürünleri yağlı ciltlere özel temizleme ve nemlendirme ürünleri kullanabilirsiniz. Yüzündeki kırışıkları engellemek, var olanları hafifletmek ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamak için Caudalie uzmanlarının geliştirdiği doğal ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Kaynakça:

http://us.caudalie.com/ Caudalie markasının rem web sayfası hakkından tüm ürün serilerine ulaşabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/caudalie-urunleri Caudalie markasının tüm serilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir