Paraben İçermeyen Caudalie Ürünleri

CaudalieKişisel bakım ürünlerinde genelde maliyeti az olduğundan öncelikle üründe bakteri oluşumunu engelleyerek raf ömrünü uzatan koruyucu maddeler kullanılmaktadır. Genel olarak bunlara paraben denir. Caudalie ürünleri asla paraben içermez, bu ürünlerin oluşturulması kısmında esas fikir doğal ürün olmalarıdır. Caudalie ürünleri içeriklerine baktığınızda butylparaben, metylparaben gibi maddeleri göremezsiniz.

Paraben gıda maddeleri dışında makyaj malzemeleri ve tüm kişisel bakım ürünlerinde bulunur. Kozmetik sektöründeki büyüme sonucunda ürün çeşitlenmesi, ihtiyaçların artması ve kullanıcıların istek çeşitliliği nedeniyle yüz binlerce ürün üretildi. İşte bu ürünlerin hemen hemen hepsinde paraben kullanılmıştır. Gün içerisinde kişisel temizlik dahil cilde uygulanan kişisel bakım ürünleri sayısı en az 8 olarak düşünüldüğünde cildin çok fazla kimyasala maruz kaldığı görülmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda paraben maddesinin cilt tarafından emildiği, idrar, kan ve doku testinde ortaya çıkmaktadır. Caudalie ürünleri tamamen doğal yapısıyla paraben içermez, güvenle kullanılabilir. Yapılan çalışmalar sonucunda bayanların erkeklere nazaran çok daha fazla parabene maruz kaldığı görülmektedir. Paraben deriyle farklı etkileşimler içerisine girebilir ve irritasyon, alerji gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Paraben, bayanlarda vücuda girdiğinde östrojen hormonunu taklit edebiliyor. Bu da vücudun endokrin yapısını bozabilir. Bu tür maddeler hormon dengesini bozar ve bağışıklık sistemini etkiler. Özellikle gebe hayvanlar üzerinde yapılan çalışamalar neticesinde parabenin otizm ve iletişim bozukluklarına neden olduğu görülmüştür.

Caudalie ürünleri ile tüm bu risklere maruz kalmadan sağlıklı bir şekilde kullanım için üretilmiştir. Tüm bu çalışmalar hayvanlar üzerinde yapılmış olsa da insanlar üzerindeki etkileri hakkında titiz davranılmalıdır. Sağlıklı gıda tüketimi yani organik gıdaların vücuda alımı kadar cilde tatbik edilen kozmetiklerin de sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Bu hem cilt sağlığı hem de genel vücut sağlığı açısından önemlidir. Bazı çalışmalar parabenin meme kanserine yakalanma riskini arttırdığını göstermektedir. Direk olarak bir ilgi bulunmasa da paraben ile temas sıklığına dikkat edilmelidir. Normal şartlar altında paraben vücuttan hızlı bir şekilde atılıyor. Fakat vücuttan atılan paraben çevresel faktörlerle yeniden vücuda alınabiliyor. Paraben en çok çocuklar üzerinde zararlı etkilere sahiptir. Bu nedenle güneş koruyucu gibi ürünler kullanılırken paraben içermeyen maddeler tercih edilmelidir. Parabenden uzak durmak için Caudalie doğal bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Cilt bu tür kimyasal madde içeren bakım ürünleri, çevresel etkiler ve yanlış beslenme nedeniyle erken yaşlanır. Hatta cilt hastalıkları oluşabilir. Cildin gençken olduğu gibi sağlıklı, canlı ve parlak olması için sistemli bir şekilde Caudalie bakım ürünleri kullanılmalıdır. Böylece ileri yaşlarda bile daha pürüzsüz, genç ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Cilt sağlığınızı tehlikeye atmadan, daha genç görünmeye çalışırken ciltte kalıcı hasarlara neden olmadan, tamamen doğal ve zengin içerikli Caudalie ürünleriyle istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşmak mümkün.

Yüze ya da vücuda sürülen nemlendirici gibi ürünlerin yanı sıra ne tür ürünlerle makyaj yaptığınız da önemlidir. Temizleme sütü, nemlendirici ve vücut bakım ürünlerinde doğallığı aradınız kadar makyaj ürünlerinde de aynı hassaslığı göstermelisiniz. Özellikle tüm yüz cildine uygulanan fondöten ve pudralar yeteri kadar kaliteli ve sağlıklı olmalıdır. Bunun için geliştirilmiş Caudalie Mineral Bronzig ile cildin parlak görünümü engeller. Eşit bir ton ve ciltte ışıltı sağlar. Aynı zamanda hassas, yağlı, kuru ve karma dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uygundur. Kış aylarında çok daha sık kullanılan dudak nemlendiricilerin çoğunda kimyasal madde bulunurken Caudalie dudak bakım ürünleri doğaldır, sağlığa zararlı maddeler içermez, üzüm çekirdeği ekstresinden elde edilen yapısıyla dudak çatlaklarını yatıştırır, iyileştirir ve nemlenmesini sağlar. 


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Paraben Paraben hakkındaki ansiklopedik bilgilere buradan ulaşarak kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/caudalie-urunleri Caudalie markası hakkında kapsamlı bilgiler bu sayfadan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir