Kadife Gibi Bir Cilt için Caudalie

CaudalieCilt nemlendirilmesi konusunda çoğu kişinin bir fikri olmasına rağmen, gerçek anlamda cildin nemlendirme konusunda nasıl çalıştığını bilen çok az kişi vardır. Cildi lipozom molekülleri nemlendirir. Derinin en üst yüzeyinde bulunan bu moleküller cildin dışından içeri doğru hareket ederler. Aşırı güneş ışığı ve sıcağa maruz kaldıkları takdirde moleküllerin çalışması durur, bu durumda cilt çatlamaya başlir. Caudaline ürünleri ile cildinizi özellikle yaz aylarında olumsuz şartlara karşı koruyabilir ve nemlendirebilirsiniz. Cildinize uyguladığınız Caudalie bakım ürünleri ile cilt gün içinde nem dengesini korur, su tutma özelliği ile nem kaybı engellenir ve cildiniz kadifemsi bir yumuşaklığa kavuşur.

Cilt dış faktörlere çok fazla maruz kalır. Özellikle çevre ve mevsimsel etkilere karşı cilt tepki göstermeye başlar. Cilt karşılaştığı bu etkilere göre kendini koruma altına almak için bir takım tedbirler alır. Yaz aylarında cilt uğradığı sıcağa karşı daha yağlı bir yapıya bürünür. Kış aylarında tam tersi soğuk havanın etkisiyle kurumaya başlar. Bunun yanı sıra kişin yaşadığı fizyolojik ya da psikolojik durumlar da cildi yakından ilgilendirir ve durumunu etkiler. Caudalie bakım ürünleri ile yaz ya da kış mevsiminin olumsuz etkilerine karşı cildinizi koruyabilirsiniz.

Caudalie ürünleri sürekli kullanımda parlak ve yumuşak bir cilt ede edebilirsiniz. Bahsedilen bu ürünler çok büyük ve titiz bir çalışma sonucunda oluşturulmuştur. Bu ürünler gözenekleri tıkamaz, siyan nokta oluşumuna neden olmaz ve cildi koruyacak düzeyde yağ oranı içermektedir. Düzenli kullanım için idealdir. Eğer cildiniz çok yağlı ise yine Caudalie ürünleri içerisinde yağsız nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Bayanların kozmetikte cilt bakımı ürünleri kullanırken yaptıkları en büyük hata düzensiz kullanım ve çabuk sonuç almak istemeleridir. Öncelikle bilinmesi gereken en önemli nokta bu tür ürünlerin etkilerini tam olarak görebilmek için en az bir ay kullanılmalıdır. Ancak bu süre zarfında cildin üst tabakası yani epidermisin kendini yenileyebilir. Caudalie nemlendirici kullanmaya başladığınız andan itibaren etkilerini gösterirken öncelikle üst tabakanın nemlenmesini sağlar. Ciltteki değişiklik kısa sürede fark edilir, kalıcı etkiler için kullanıma devam edilmesi gerekmektedir. Caudalie nemlendirici kremler, çevresel etkilerden ve cildin nem kaybetmesinden kaynaklanan erken yaşlanma belirtilerini önler. Cildinizi dışarıdan desteklerken aynı zamanda yenilen gıdalara dikkat ederek, cildi besleyen gıdalar tüketerek cilt içeriden de beslenmelidir. Özellikle yağlı gıdaların tüketimi durdurulmalı, sigara kullanımına son verilmeli, yeterli uyku ve egzersiz ile birlikte Caudalie cilt bakım ürünleri kullanarak cildinizi çok daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Caudailie kremlerinde bulunan vitamin takviyesi ile de cildinizi ultraviyole ışınlarının zararlarına karşı koruyabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak günde en az iki litre su içilmesi gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Cildinizin çok daha iyi nemlenebilmesi için suya ihtiyacı vardır. Su içerek cildinizin temizlenmesini, zehirli maddelerden arınmasını, daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece cildinize dokular ve hücreler yardımıyla su taşınır, cilt nemlenir, daha hızlı onarılması sağlanır ve yumuşak bir hal alır. Caudalie ürünleri katkı maddesiz ve doğal ürünler olduklarından kesinlikle alerjen içermez ve hassas ciltlerin rahatlıkla kullanımına uygundur.

Göz çevresindeki deri, yüzün diğer bölümlerine göre çok daha ince ve hassastır. Bu nedenle çok daha çabuk kırışabilir. Bu nedenle bu bölge için geliştirilmiş göz kremlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Göz çevresi için kullanacağınız kremlerin yağlı olmasından kaçınmalısınız. Caudalie göz çevresi kremi, yağsız yapısı ile cildi yeniler, gerginleştirir ve kırışıkları giderir. Göz çevrenizi nemlendirmeye en az yüz cildiniz kadar önem vermelisiniz.


Kaynakça:

http://us.caudalie.com/ Caudalie resmi web sayfasından tüm bu ürünlere ait serilere ulaşabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/caudalie-urunleri Caudalie markası hakkında kapsamlı bilgilere bu sayfadan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir