Caudalie Ürünlerinin Gençlik Sırrı

CaudalieCaudalie markası 1995 yılında oluşturulmuştur. Markanın oluşturulma fikri altında bir çiftin üzüm bağlarından ilhan alması yatar. Özellikle Mathilde Thomas, üzüm ektresi ve üzüm öz suyunun cilt üzerindeki harika yapılandırıcı etkisi hakkında bilgi sahibidir. Bunun üzerine Caudalie marka ürünler Fransa’nın eşsiz ve farklı üzüm cinslerinden üretilmiştir.  Bağcılık konusunda uzmanı olan Bordeaux Eczacılık Fakültesi’nde görev yapan Prof. Vercauteren araştırmaları ve bilgileriyle oluşturulmuş Caudalie ürünleri doğal formüllere sahiptir. Profesyonel çalışmalar sonucunda geliştirilmiş formülü ile daha genç görünmeyi sağlar. Caudalie ürünleri geliştirilirken en büyük yenilik ise gençleştirici moleküllerin keşfedilmiş olmasıdır. Bayanların memnuniyetini hat safhaya çıkaracak olan bu yenilik ürünün öncelikle Fransa’da daha sonra da dünyada lider marka olmasını sağlamıştır.

Caudalie markasının sahibi, kesinlikle ürünlerin içerisinde doğal madde olmasına özen göstermektedir. Doğaya saygılı ürünler geliştirilen Caudalie markası, kesinlikle ürünleri hayvanlarda test etmez. Caudalie ürünleri hayvan haklarına, doğaya ve insan sağlığına saygılı bir yaklaşım sergiler. Ürünler içerisinde mineral yağlar, sentetik maddeler, kozmetikte çok kullanılan sodyum larül sülfat, hayvansal katkı maddeleri, paraben ve ftalat gibi kimyasallar bulunmaz. Caudalie ürünlerinin içerisinde sadece kendisine özel Polifenol bulunur. Bu madde üzüm çekirdeğinin doğal yapısından elde edilmektedir. Çok güçlü bir anti-oksidan olan bu madde yaşlanma karşıtıdır.

Ciltte koruyucu bir yapı oluşturur. Aynı zamanda üzüm yapraklarının sapından Resveratrol oleyl adı verilen bir madde de Caudalie ürünleri içerisinde yer alır. Bu madde cildin sıkılaşması ve gençleşmesini sağlamaktadır. Resveratrol oleyl maddesi dünyanın en önemli üniversitelerinden olan Harward Üniversitesi’nce en güçlü anti-aging olarak tanımlanmıştır. Bu madde hücrenin ömrünü uzatarak yaşlanmayı durdurur. Viniferine maddesi Caudalie ürünlerinin en önemlisidir. Patenti sadece Caudalie markasına ait olan bu ürün asma özsuyundan meydana getirilir. Bu madde cilt lekelerinin yok edilmesi ve cilt tonunun homojen bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Ürünlerin içeriğinde aynı zamanda organik olarak üzüm suyu kullanılmaktadır. Böylece ürünler olligo ve polisakkarit elementleri açısından zenginleştirilmiştir. Bu maddeler cildi yatıştırır ve derinlemesine nemlendirme sağlar. Üzüm çekirdeği yağının cilt üzerindeki harika sonuçlarını Caudalie ürünleri bünyesine ekleyerek içeriğini zenginleştirmiştir. Omega 6, E vitamini açısından zengin olan bu yağ sayesinde cildin üst tabakasında bulunan pidermisin moleküllerinin beslenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yapısı yağsız olduğundan her cilt tipine uygundur. Caudalie ürünlerinin bir diğer özelliği Vinolevure adı verilen doğal madde içermesidir. Bu madde üzümlerin ve asmanın suyunun köpüklerinden oluşmaktadır. Bu madde kendisinin 100 kat daha fazla ağırlığında olan suyu ciltte tutar, aynı zamanda bağışıklığın güçlenmesine faydalıdır. Kısaca Caudalie ürünleri cilt sağlığı açısından harika ve doğal bir içeriğe sahiptir.

Bayanların en büyük cilt problemlerinden olan selülit artık Caudalie Crushed Cabernet selülit karşıtı krem ile çözüme ulaşıyor. Selülitle savaşan formülü ile selülit tabakasını parçalarken bir yandan da incelmeye yardımcı olur. Cildi temizler ve besler. İçeriğinde bulunan limon yağı, selvi yağı ve üzüm çekirdeği yağı kan dolaşımını hızlandırırken cildi nemlendirir. Selülitli bölgeye haftada iki defa banyodan sonra masaj yaparak uygulanmalıdır. Harika bacaklara sahip olmak artık çok kolay. Özellikle bacakların üst kısmında oluşan selülit aslında bir dolaşım bozukluğu rahatsızlığıdır. Bunun önüne geçmek için düzenli egzersizlerin yanı sıra inceltici ve selülit gidericiler faydalıdır. Portakal kabuğu görünümünden kurtulmak, çok daha sıkı bir tene sahip olmak için Caudalie selülit kremini kullanmalı ve bol su tüketmenizi tavsiye ediyoruz.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ftalat Ftalat markası hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/caudalie-urunleri Caudalie markası hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir